piątek, 30 października, 2020

Przedsiębiorcy prowadzący warsztat samochodowy zobowiązani są prawnie do posiadania kasy fiskalnej. Na rynku nie brakuje rozwiązań, które doskonale wpisują się w potrzeby tego rodzaju działalności. Jak jednak wybrać odpowiedni model? Czym powinna charakteryzować się kasa fiskalna do warsztatu samochodowego?

Drukarka, a może kasa fiskalna do warsztatu samochodowego? Co lepsze?

Wbrew pozorom kasa fiskalna to nie jedyne rozwiązanie, jakie rynek urządzeń ewidencjonujących sprzedaż ma do zaoferowania właścicielom warsztatów samochodowych. Zdecydować mogą się oni także na drukarkę fiskalną. Czym różnią się między sobą te sprzęty? Który wybrać?

W odróżnieniu od drukarki kasa fiskalna działa autonomicznie, a żeby realizować swoje zadania, nie wymaga podłączenia do komputera. Natomiast do obsługi drukarki fiskalnej niezbędna jest aplikacja sprzedażowa zainstalowana na komputerze.

W przypadku niewielkich warsztatów samochodowych, stacji diagnostycznych i punktów wulkanizacyjnych wystarczającymi rozwiązaniami będą kasy fiskalne. Duże firmy zaś powinny zdecydować się na drukarki fiskalne współpracujące z komputerem i aplikacją sprzedażową. Taka opcja uprości wiele procesów w rozbudowanym warsztacie.

Drukarka lub kasa fiskalna online w warsztacie samochodowym? To konieczność!

Właściciele warsztatów samochodowych jako jedni z pierwszych przedsiębiorców zostali zobligowani do zmiany tradycyjnych urządzeń na drukarki lub kasy fiskalne online. To urządzenia, które łączą się poprzez Internet z Centralnym Repozytorium Kas i przesyłają do niego wszelkie informacje na temat ewidencjonowanego obrotu. Ułatwia to instytucjom finansowym kontrolę nad prawidłowością dokonywanych przez przedsiębiorcę rozliczeń.

Kasa fiskalna do warsztatu samochodowego – cena

Dla wielu mechaników poszukiwania odpowiedniej kasy fiskalnej do warsztatu samochodowego to uciążliwy obowiązek, który chcą mieć jak najszybciej z głowy. Dlatego zamiast baczniej przyjrzeć się dostępnym na rynku możliwościom, najczęściej wybierają pierwsze lepsze rozwiązanie, co w praktyce oznacza opcję najtańszą. Oczywiście cena jest istotnym czynnikiem, gdyż nikt nie lubi przepłacać. Jednak decydując się na najtańszy model, mechanik sam skazuje się na gorszy sprzęt.

Tanie kasy fiskalne najczęściej mają małą bazę nazw towarów i usług. Są również mniej funkcjonalne i intuicyjne w obsłudze od swych o 300-400 złotych droższych odpowiedniczek. Wybierając kasę fiskalną do warsztatu samochodowego, warto więc kierować się nie ceną, a potrzebami prowadzonej działalności, zwłaszcza że kupując model online, mechanicy mogą skorzystać z ulgi w wysokości do 700 złotych. Muszą jednak dopełnić określonych formalności.

Kasy fiskalne dla warsztatów samochodowych – na co zwrócić uwagę?

Wybierając kasę fiskalną do warsztatu samochodowego, właściciel powinien zwrócić uwagę przede wszystkim na wielkość bazy PLU. Im szerszy jest zakres świadczonych usług, tym bardziej powinna być rozbudowana baza. Warto również sprawdzić oferowaną przez urządzenie liczbę znaków w nazwie usługi na paragonie. Im jest ona większa, tym bardziej precyzyjnie można opisać wykonane czynności.

Istotne są także gabaryty urządzenia. W przypadku stanowisk, gdzie ilość wolnego miejsca jest ograniczona, dobrym wyborem będą nieduże kasy fiskalne. Jeżeli zaś mechanikowi zależy na mobilności urządzenia, należy zwrócić uwagę na wydajność wbudowanego akumulatora. Im będzie ona większa, tym dłużej sprzęt będzie mógł pracować bez konieczności ładowania.

Rynek urządzeń fiskalnych obfituje w rozwiązania, które są doskonałym wyborem do warsztatów samochodowych. Dzięki bogatej funkcjonalności spełnią one oczekiwania nawet najbardziej wymagających mechaników. To praktyczne i trwałe modele, które sprawdzają się w trudnych, warsztatowych warunkach. W efekcie służą przez lata. Warto jednak przyjrzeć się ich jakości i temu, czy są dopasowane do potrzeb konkretnego serwisu. To gwarancja 100 proc. satysfakcji.

Źródło: Drukarki fiskalne Warszawa – Centrumkas.pl

0 Comments

Leave a Comment