piątek, 18 września, 2020

Podwarszawska miejscowość Łomianki rośnie w siłę. Z roku na rok przybywa jej mieszkańców, którzy zachęceni m.in. bliskością terenów zielonych, chcą się tutaj osiedlić. Czy to jednak dobre miejsce dla rodziny. Czy warto kupić mieszkanie w Łomiankach?

Dogodna lokalizacja

Łomianki to niewielkie miasto, usytuowane ok. 15 kilometrów od Warszawy. Tak dogodna lokalizacja sprawia, że miejscowość ta powoli osiąga status sypialni stolicy. Jest dobrze skomunikowana z miastem stołecznym, dzięki czemu nic nie stoi na przeszkodzie, by pracować i uczyć się w stolicy, a mieszkać w Łomiankach – w ciszy i spokoju, z dala od wielkomiejskiego zgiełku i korków.

Na dodatek miasto położone jest w pobliżu Kampinoskiego Parku Krajobrazowego oraz jezior: Fabrycznego, Ostrowskiego i Pawłowskiego. To idealna lokalizacja dla osób ceniących sobie bliskość terenów zielonych i aktywny wypoczynek na łonie natury oraz doskonałe miejsce dla rodziny. Liczne ścieżki rekreacyjne i czyste powietrze zachęcają do wspólnych wędrówek i przejażdżek rowerowych. W tak malowniczej scenerii można się zrelaksować i zapomnieć o trudach dnia codziennego.

Duże zróżnicowanie nieruchomości

Łomianki cieszą się coraz większym zainteresowaniem inwestorów z sektora budownictwa mieszkalnego, czego potwierdzeniem jest rosnąca z roku na rok liczba oddanych do użytku na terenie miasta nieruchomości. To zarówno mieszkania w blokach, jak i segmenty oraz domy jednorodzinne. Tak duże zróżnicowanie sprawia, że każda rodzina znajdzie w Łomiankach lokum, które będzie odpowiadało jej potrzebom i preferencjom.

Zanim jednak nabywca zdecyduje się na konkretne rozwiązanie, powinien sprawdzić, jaką opinią cieszy się budujący nieruchomość deweloper. Łomianki to miasto, które przyciąga wielu inwestorów. Oszczędności swojego życia warto więc powierzyć zaufanemu partnerowi o ugruntowanej pozycji na rynku, który ma za sobą wiele udanych realizacji. Redukuje to ryzyko utraty zainwestowanych środków.

Atrakcyjne ceny

Domy, mieszkania i segmenty w Łomiankach mają tę jeszcze zaletę, że są tańsze od nieruchomości w Warszawie. Za tę samą cenę w Łomiankach można kupić zdecydowanie większe lokum. To niezwykle kusząca opcja dla rodzin z dziećmi i osób planujących powiększenie rodziny. Dodatkowy metraż w takim przypadku jest na wagę złota.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów budowlanych i technologii domy i mieszkania na sprzedaż w Łomiankach cechują się również niskimi kosztami eksploatacyjnymi. To kolejny czynnik zachęcający rodziny do zamieszkania w tym mieście.

Rozwinięta infrastruktura

W Łomiankach dynamicznie rozwija się sektor małych przedsiębiorstw oraz usług. Dzięki temu oferowane mieszkania na sprzedaż znajdują się w przyjaznej i okolicy, gdzie wszystko to, co niezbędne do codziennego funkcjonowania, znajduje się pod ręką. Piekarnie, warsztaty samochodowe, fryzjerzy i kosmetyczki. W mieście znajduje się również galeria handlowa i hipermarkety.

W mieście nie brakuje również żłobków, punktów przedszkolnych, przedszkoli oraz szkół podstawowych. Bazę oświatową uzupełniają dwa licea i dwie szkoły wyższe, a także Niepubliczna Szkoła Muzyczna I i II stopnia. W Łomiankach i okolicach znajdują się również kluby jeździeckie i tenisowe. Ponadto do dyspozycji mieszkańców oddano nowoczesny kompleks sportowy – Integracyjne Centrum Dydaktyczno-Sportowe im. Jana Pawła II, w którym znajduje się m.in. pływalnia, hala sportowa oraz strzelnica.

W miejscowości prężnie działa również Centrum Kultury. Organizuje ono nie tylko wydarzenia artystyczne, ale i warsztaty taneczne, fotograficzne i malarskie, pokazy filmowe, koncerty oraz wystawy. W ramach tej instytucji swoją działalność prowadzą również Klub Seniora, zespół taneczny oraz amatorskie grupy teatralne. W mieście działa także Biblioteka Publiczna.

Dzięki tak szerokiej ofercie usługowej, dydaktycznej, sportowej i kulturalnej Łomianki oferują ciekawe możliwości rozwoju nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale również dla dorosłych. Każdy członek rodziny znajdzie więc tutaj obszar, w którym będzie mógł się realizować.

Źródło: SŁAWBUD – osiedle Park Chopina

0 Comments

Leave a Comment