piątek, 30 października, 2020

Budowa silnej pozycji strony internetowej w wyszukiwarce Google to długi proces wymagający odpowiedniej wiedzy, konkretnej strategii oraz nakładu pracy. Na pozór może się wydawać, że SEO to bułka z masłem możliwa do samodzielnego wykonania i po niewielkich kosztach. Faktycznie, przeprowadzenie optymalizacji strony internetowej tak, aby wyszukiwarka reagowała na nią pozytywnie, jest możliwa, jednak niezwykle pracochłonna – zwłaszcza dla osoby niedoświadczonej w zakresie optymalizacji SEO. Można także zainwestować w to niewielkie pieniądze, jednakże należy przy tym spodziewać się znacznie mniej satysfakcjonujących efektów.

Warto pamiętać o tym, na czym polega i na ile działań składa się profesjonalnie przeprowadzony proces optymalizacji strony internetowej. Przede wszystkim, skuteczne SEO ma za zadanie podwyższyć pozycję witryny w bezpłatnych wyszukiwaniach, tym samym zwiększając na niej ruch użytkowników.
Główne działania SEO to:

  1. Przeprowadzenie audytu istniejącej już strony internetowej i określenie na jego podstawie, jakie zmiany należy wprowadzić;
  2. Wprowadzenie niezbędnych poprawek lub budowa nowej witryny od podstaw (czasem okazuje się, że strona nie spełnia warunków postawionych przez algorytmy Google);
  3. Opublikowanie w witrynie merytorycznych treści zawierających frazy kluczowe, dodanie linkowania wewnętrznego oraz zawartości wizualnej.

Ogólne nakreślenie kroków, jakie wykonuje się przy optymalizacji witryny w żaden sposób nie wyczerpuje tematu SEO. Każdy z wymienionych powyżej etapów wymaga szczegółowej oraz profesjonalnej wiedzy dotyczącej przede wszystkim wymogów wyszukiwarki Google, która jest głównym graczem w świecie marketingu internetowego. Google wciąż zmienia swoją politykę działania uzależnioną od warunków i ogólnych trendów, a także od strategii działania jej użytkowników. Na podstawie tego łatwo zauważyć, że SEO to ciągły proces wymagający strategii reagowania na zmieniające się warunki.

Mimo tego, wiele agencji lub freelancerów wciąż proponuje swoim potencjalnym klientom szybką optymalizację z natychmiastowymi wynikami. A do tego za niewielkie pieniądze. Niestety, świadczy to tylko o braku rzetelności ze strony usługodawcy. Skorzystanie z usług takiej agencji lub osoby może być zwiastunem przysłowiowego wyrzucenia pieniędzy w błoto.

Efektywne pozycjonowanie SEO zawsze wymaga czasu oraz indywidualnego podejścia do klienta. Wybór strategii działań jest w dużej mierze zależny od obiektywnej oceny Twojej witryny opartej o rzetelnie przeprowadzony audyt, a także od branży, w jakiej działasz. Profesjonalna agencja interaktywna lub specjalista freelancer podejdzie do współpracy z Tobą w sposób jednostkowy, oferując odpowiednie narzędzia, plan, a także opiekę nad procesem optymalizacji.

W przypadku finansów, jakie warto zainwestować w SEO, należy pamiętać o czasowym zwrocie kosztów w postaci nowych klientów chcących kupić Twój produkt lub skorzystać z oferowanych usług – to właśnie jest clue skutecznej optymalizacji. Jeśli potrzebujesz pomocy w zbudowaniu pozycji Twojej witryny w wynikach wyszukiwania Google, odezwij się do specjalistów w dziedzinie marketingu internetowego. Tylko wtedy SEO będzie dla Ciebie inwestycją na przyszłość, a nie niepotrzebnym wydatkiem.

Źródło: Quality Factor – agencja interaktywna

0 Comments

Leave a Comment